středa 15. června 2016
Svízel, tolik opomíjená a přesto tak užitečná. Už ten název sám napovídá, že si poradí s tím co nás trápí a tak jsem udělala svízelovou mast s hřebíčkovým olejem.
Nasbírejte nať svízele přítulu, nakrájejte, dejte do olivového oleje, zahřejte( nevařte!), Nechejte do druhého dne. Druhý den udělejte totéž a ještě za tepla vymačkejte přes plátno. Pořádně vyždímejte, aby se uvolnila i šťáva z rostliny. Vložte zpět do kastrůlku a na 150ml oleje přidáte 20g včelího vosku. Necháte roztopit vosk, nalijete do kelímku a máte hotovo.

A ještě jeden recept na úžasný tuhý krém. Je určen pro namáhané ruce, pro ty, kdo pracují s nečistotami, pro zahradníky i na běžné ošetření. Potřebujete rozpustit 1díl oleje, 1 díl bambuckého másla a 1 díl včelího vosku. Já jsem použila olej napuštěný pampeliškou. Do krému jsem přidala 30 kapek mandarinkového aromaoleje.  Kdo nemá nasušené květy pampelišek, jako já, můžete si udělat olej měsíčkový, ten taky hojí a myslím, že i třezalkový olej bude výtečný.

A co tak udělat si bylinkový svícen? Potřebujete dvě skleničky. Ta, do které bude vkládat svíčku má být vyšší, aby vám bylinky neohořely a do meziprostoru dáte vodu a zbytek je na vás:-)

                                 

sobota 11. června 2016

To byl samý heřmánek a bez a bez a heřmánek a už kvete len, máky, zrají jahody a celí se levandulovíme......No a ten bezový sirup s meduňkou ( návod na kouzelných bylinkách), ten je bezkonkurenční.

pondělí 6. června 2016

Prostá krása.....jsme tak bohatí tím , co máme okolo sebe. Včera po shlédnutí Lidic  a opět ( kolikrát že jsem ten film viděla?)...opět ta samá otázka. Jak je možné, že člověk člověku dokáže tak ubližovat?