středa 20. ledna 2016

Homemade kosmetika


Bylinky nás zkrátka baví po celý rok. Jako základ využívám bylinné oleje vlastní výroby. Co se mi neosvědčilo je, vyrábět oleje z čerstvých bylin. Olej má tendenci žluknout. Od loňského roku již připravuji oleje pouze ze sušených bylin.
Postup:
Naplníme sklenici bylinami a zalijeme olivovým, či mandlovým olejem. Sklenici zavíčkuji a vložím do nádoby s vodou. Přivedu vodu do varu , odstavím a v horké vodě ponechám sklenici ještě asi 2 hodiny. Olej necháme  2-6 týdnů odpočívat. Poté byliny přes plátno scedíme a oleje uchováváme v temnu. Ale můžete mít byliny naložené i rok, Zkrátka do doby dalšího použití.
Pokud byliny zalijete olivovým olejem, můžete jej využívat také pro výrobu mýdla.


Recept na domácí tuhý parfém pro muže:
Ve vodní lázni rozpustíte 4 lžičky mandlového oleje a  4 lžičky včelího vosku. Přidáte 100 kapek aroma oleje a dáte do dózičky ztuhnout. Zde jsem použila aroma olej ambra a levandule, což je ryze pánská vůně.


Recept na domácí měsíčkovou mast:
Ve vodní lázni rozpustíme 224g měsíčkového leje a 28g včelího vosku. Přikápneme 15 kapek aroma oleje pomeranč a 15 kapek vanilka. Dáme do dóziček a necháme ztuhnout. Měsíčková mast nám krásně ochrání pokožku před zimou.


Recept na měsíčkový krém:
Ve vodní lázni necháme rozpustit 100ml měsíčkového oleje, 50ml mandlového oleje, 50g bambuckého másla a 25g včelího vosku. Po rozpuštění necháme směs vychladnout.
Odměříme si 125ml destilované vody, kam přikápneme 10 kapek aroma oleje rozmarýn, 15 kapek pomeranč a 15 kapek citrónová tráva. Do vychladlé směsi oleje a vosku budete pomalu přimíchávat po troškách dest. vodu s aroma oleji a metličkou míchat. Vymícháte hmotu, která bude podobná pudinku. Vezmete tyčový mixér a hmotu vyšleháte a naplníte do dóziček.
Já svůj první krém vyráběla podle receptu z pořadu Herbář. Tento recept je můj vlastní a jsem s ním spokojená.                                                                          Věra♥

pondělí 18. ledna 2016

Namazat a jedem


A čím, že jsme se to namazali? Přece domácím bylinkovým krémem a taky se zahřáli domácím bylinkovým čajem. Pokoj v duši je zkrátka důležité udržovat po celý rok!

                                               Pěkný týden všem Věra

pátek 15. ledna 2016

Nevím jak vy


Ale my už máme i zaseto:-) No jo, mám úžasného pomocníčka ve všem:-) A že i my se inspirujeme knihami od jiných, tak dnes inspirace od nás. A i když má Jonek 2 roky a 4 měsíce, Jůlinka jej zaujala.  A za sebe mohu doporučit knihu Heřmánkové údolí. Jedná se o román z doby po druhé světové válce. Pěkné, čtivé, k zamyšlení.

                                       Pěkný víkend Věra

pondělí 4. ledna 2016

RozjezdyKdyž jsem ještě v loňském roce pořizovala tuto fotografii, říkala jsem si, jak by chomáčkům semínek slušela sněhová čepice. Doma jsem fotku při třídění vyhodnotila jako ,,nic moc".
A pak, pak vznikly Divy


A pak vznikl Vlk


A pak Děti v zimě a číhající vlk. Taková trochu ,,Zimní Karkulka":-)))))


A pak ta opravdová zima přišla


A místo vlka se na nás vyřítilo stádo ovcí:-))))


A někteří ty rozjezdy vzali po svém a měli co dělat:-)))


A že v pohádce o Karkulce byly přeci buchty, tak i u nás pohádka nekončí jinak.
Čili nezapomeňte, že kdo se bojí, nesmí do lesa! My se do lesa nebojíme a už věříme, že celý ten rok budoucí bude pořádná jízda!
                                             
                                      Pěkné dny Věra