středa 20. ledna 2016

Homemade kosmetika


Bylinky nás zkrátka baví po celý rok. Jako základ využívám bylinné oleje vlastní výroby. Co se mi neosvědčilo je, vyrábět oleje z čerstvých bylin. Olej má tendenci žluknout. Od loňského roku již připravuji oleje pouze ze sušených bylin.
Postup:
Naplníme sklenici bylinami a zalijeme olivovým, či mandlovým olejem. Sklenici zavíčkuji a vložím do nádoby s vodou. Přivedu vodu do varu , odstavím a v horké vodě ponechám sklenici ještě asi 2 hodiny. Olej necháme  2-6 týdnů odpočívat. Poté byliny přes plátno scedíme a oleje uchováváme v temnu. Ale můžete mít byliny naložené i rok, Zkrátka do doby dalšího použití.
Pokud byliny zalijete olivovým olejem, můžete jej využívat také pro výrobu mýdla.


Recept na domácí tuhý parfém pro muže:
Ve vodní lázni rozpustíte 4 lžičky mandlového oleje a  4 lžičky včelího vosku. Přidáte 100 kapek aroma oleje a dáte do dózičky ztuhnout. Zde jsem použila aroma olej ambra a levandule, což je ryze pánská vůně.


Recept na domácí měsíčkovou mast:
Ve vodní lázni rozpustíme 224g měsíčkového leje a 28g včelího vosku. Přikápneme 15 kapek aroma oleje pomeranč a 15 kapek vanilka. Dáme do dóziček a necháme ztuhnout. Měsíčková mast nám krásně ochrání pokožku před zimou.


Recept na měsíčkový krém:
Ve vodní lázni necháme rozpustit 100ml měsíčkového oleje, 50ml mandlového oleje, 50g bambuckého másla a 25g včelího vosku. Po rozpuštění necháme směs vychladnout.
Odměříme si 125ml destilované vody, kam přikápneme 10 kapek aroma oleje rozmarýn, 15 kapek pomeranč a 15 kapek citrónová tráva. Do vychladlé směsi oleje a vosku budete pomalu přimíchávat po troškách dest. vodu s aroma oleji a metličkou míchat. Vymícháte hmotu, která bude podobná pudinku. Vezmete tyčový mixér a hmotu vyšleháte a naplníte do dóziček.
Já svůj první krém vyráběla podle receptu z pořadu Herbář. Tento recept je můj vlastní a jsem s ním spokojená.                                                                          Věra♥