neděle 29. listopadu 2015

Advent


.Kruhová podoba věnce symbolizuje ustavičnou cestu slunce a zároveň i věčnost. Krátké dny v prosinci
před "drsnými" nocemi jsou nejtmavějšími v roce. Je to čas bludiček, skřítků a bílých paní jejichž návštěva, jak se věřilo, zaručila velkou úrodu pro příští rok. Věnce, které byly v oknech obydlí a dvorců, měly ukázat  cestu těmto bytostem.


středa 25. listopadu 2015

Styl

Stále hladce...jednoduchost....čistota stylu....elegance. To je to, oč tu běží. Přemýšlím, plánuji, moc mě to baví. Děti...oblečení...styl...vkus. Někam se nám to vše vytrácí. Proč??? Stačí tak málo.

čtvrtek 19. listopadu 2015

Dnyklidné, tiché. V očekávání Adventu. A přece se v ovzduší vznáší ten smutný odér událostí posledních dnů. A protože není čas strkat hlavu do písku a říkat si,, mě se to netýká".....protože bych sama sobě lhala....proto ta moje melancholie posledních dnů......protože...když pravda je horší než lež....

úterý 10. listopadu 2015

Hellotady listopad. Dny krátké, hektické, občas mrzuté, občas úsměvné. V každém případě Adele ví. Přesně ví, co mi dělá dobře na moji štíří duši!!!

                                                     

úterý 3. listopadu 2015

Zapojit se


Vlastně se jedná o můj první projekt. Ale ta čepice, ta mi zkrátka nedala pokoj:-))
Pletlo se z vlny od značky Shetland Wool, ale tu já neměla a použila české Merino :-))
Návod — Baa-ble hat by Donna Smith
Jen tedy těch 120 ok bylo prostě hodně. Tak jsem pletla na 90 a ta sedí. Návod lze stáhnout a kdo má chuť, nechť se přidá:-).
                                                  Pěkné dny Věra