čtvrtek 17. září 2015

Na vlně vlnění


Díky krásnému počasí ještě stále zahrada vypadá k světu a stále je dost materiálu k barvení vlny. A kdo jednou zkusí, těžko odolává. Ale je to alchymie:-). Když jsem barvila poprvé, pořád jsem si přála získat modrou barvu. žádná modrá nevyšla. Když jsem si nyní přála mít barvu do fialkové či lila, mám ty modré:-))) Ale líbí se mi a moc. Taky už jsem barvila cíleně tak, aby bylo na svetr a barvy ladily. Barvířství je krásná záležitost a jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Mým cílem bylo získat barvy přírody, spíše pastely a přesně toho jsem dosáhla a jsem spokojená. Byly dotazy, kde kupuji vlnu. Tak kdo má zájem tak u Zuzky  koupíte. Zuzka je zlatý člověk a určitě se domluvíte. Já jsem barvila Merino. Materiál příjemný, nekousavý a hřejivý. Barvení vlně dodalo na měkkosti. I pletení z tohoto materiálu je krása. A kdo by si chtěl přečíst více informací o barvení vlny tak u Vlaďky najdete spoustu zajímavého čtení. Pro příští rok mám svůj cíl,vyzkoušet barvení pomocí slunečních konzerv. Letos jsem to nějak opomenula a taky raději pracuji systémem,, postupně". I tak byl tento rok pro mě úspěšný. Cíle byly tři. Zahrada v duchu přírodního pěstování, mýdla nových složení, barvení vlny. Všechno mi vyšlo a já s klidným srdcem můžu říci, zvolila jsem dobře. Ještě mám v plánu dosadit do zahrady stromy aronie a moruše. Docela bych ráda i velký morušovník, jen mě trochu odrazuje ta sklizeň z tak velkého stromu, ale zase velký strom v zahradě je krásný a místo mám vyhlídnuté. Tento strom si nesmí konkurovat kořeny s jinými stromy. Tak asi neodolám:-).
                                   Přeji všem pěkné dny Věra

pondělí 7. září 2015

Nová poznání

Třeba :
, že podzim se k nám tlačí všemi směry!
, že Jonkovi přestávám na procházkách stíhat.
, že všude kolem nás už čekají husy na svatého Martina a je to první zvíře, ke kterému Jonáš nepojal    důvěru a drží se v dostatečné vzdálenosti:-)                        
, že nápad s domečkem pro hmyz nemám jen já a ta schránka je fakt originál!
, že i ta žlutá, kterou úplně nemusím, zase tak špatná není, jen bude dobré zkombinovat s tlumenější  barvou.Ještě, že jsem ty afrikány zasadila. Ale příště raději hnědé!                      
, že ta zima možná bude opravdu tuhá, protože ptáci pobrali slunečnice útokem sobě vlastním a  vyzobali si zásobu na zimu. Nevadí, dokoupíme. A jestli se letošní zima aspoň trochu přiblíží té  Ladovské, tož nechť. A že se člověk nemá nač těšit!!! A ta nová osobní poznání, ty jsou ! Protože  jsou naše vlastní! A když už si člověk něco, s prominutím pos..., tak si to po.. SÁM !!!                                    
                                       
                                                     Pěkné dny Věra                                                                           

pátek 4. září 2015

TakKaždá cesta má mít svůj konec. A cesta sběru bylinek, toulání po loukách a nakonec poznání, vlastní naplnění očekávaného. Ach, krása♥ Dokonce i hydrolát z levandule se povedl. Radost♥ A opět poznání, že šťastnými nás činí ty nejobyčejnější věci, jako je sběr bylin . Láska, která se vryje hluboko pod kůži a přetrvává na věky♥ Tak zase za rok.