pátek 16. ledna 2015

Připomenout si...


                                                         .......každý den!!!!!!!!!!!Děkuji♥
                                                         Posílám všem, kteří si to potřebují připomenout jako já!
                                                                                 Věra♥

pátek 9. ledna 2015

Všednodennosti


Když se ohlédnu za ,,už" loňskými vánocemi, musím konstatovat, byly krásné, ale pro mě nahuštěné pracovními povinnostmi. Zatím, co si někteří užívali od 23.12. volno, tak já jsem od tohoto dne měla 9 dvanáctihodinových směn a zastavila se až 4.1.2015. A jedna perlička. 29.12. jsem měla noční. Venku chumelilo a my měli výjezd na Soláň. Na PVK bylo napsáno: farma, jeďte do zákazu vjezdu. Hurá, dojedem. Před cedulí zákaz vjezdu se kolega zastavil a prohlásil, tam nejedu, tam se uvezeme a to nevyjedem. Říkám,, Kubo, ale když je to farma, tak se tam přeci musí nějak dostávat a určitě mají traktor, kdyby náhodou". Tak jsme to riskli. To jsme neměli dělat. Zapadli jsme tak, že já ani neotevřela dveře sanitky a řidič pobíhal okolo sanitky celý běsný. Dovolat se na číslo, ze kterého výzva přišla nebylo možno, protože v těchto kopcích prostě signál není. Na kopci jo, ale nesmíte být pod ním:-)))) Naštěstí přibíhal pán dotyčný, který volal kvůli své mamince. Hurá,, Máte traktor?" ,,Nemám." Divné. Na farmě a bez traktoru? No nakonec jsme nějak vybruslili a do kopců jsme se vydali pěšky. Chaloupka krásná stará dřevěnice, vedle chlévy, babičku jsme ošetřili a hurá do nemocnice. Babička se vrátila do mladých let, neb si zopakovala, jaké je to jezdit na saních. Po cestě do nemocnice se ptám,, A co vlastně na té farmě chováte?".,, Kočku a psa!!!!!:-))))))))". Tak to jsem se od srdce zasmála:-)))
V neděli jsem si udělala výlet na kopec k Holčákům, protože se mají rodit telátka. Bohužel. Holky, jak bylo vidět na pastvině, se vůbec k ničemu neměly a tak čekám a čekám. Ale byla to skvělá návštěva, plná smíchu, pobíhajících koček a psů.


Ale i v tom mém mumrajsu, jak já říkám, jsem našla čas na přečtení úžasné bajky a došlo i na pletení.


Taky jsem zkoušela všechny možné kombinace aroma
olejů a tahle je úžasná.

A myslím, že bude dobrý rok:-)))) Neberte mě vážně, jen myslím:-)) Když jsem přišla po silvestrovské noční, vytáhla jsem semínka a zasadila. První semínko vzešlo přesně za 4 dny. Echinacea Palida. Rostlinek už mám mnohem více.


Největším pozorovatelem je Jonášek. Ten kluk je láska. Je tak nesmírně učenlivý, ale asi tak stejně, jako je výlupek :-)))Počasí nám nadělilo novou várku sněhu, vánoční stromek našel nové uplatnění. Stojí na židličce před oknem, aby mohl Jonáš pozorovat ptáčky pěkně zblízka. Ale nejen on. I my všichni doma si ten pohled poletujícího ptactva za okny náležitě užíváme:-))). Pořád lepší, než televize. Vlastně ani nevím, co v televizi o vánocích běželo, protože jsem nesledovala. Jediné, co stálo za shlédnutí byly staré filmy DVD. Den pro mou lásku a Babí léto. Zkrátka Marta Vančurová a Vlastimil Brodský, k tomu není co dodat, že jo?


Jonáš roste před očima a bylo potřeba nové čepice a svetru. A zatím, co já plantala, dítě se bavilo:-)))Ale něco z toho kluka bude, že jo? No vás by tohle napadlo? A to ještě ta klubíčka měl dána na dřevěných svícnech. Kluk chytrý:-))))) Asi je celý jáááááá:-))))


Svetr zdárně dokončen a miláčci( dcera a vnuk) můžou zase na chvíli odcestovat domů. Co si budeme namlouvat. Všechny babičky mi dají za pravdu, že se na ta vnoučata těšíme, až zase přijedou, ale pak jim zase rádi uděláme to pá pá:-))) A jdeme uklidit byt:-))))


Za celou dobu pobytu u nás, je denně vždy tak max 30 minut klidu, když ten kluk spí. To potom chodíme po špičkách a i pes má zákaz štěkání:-)


Babi, já už jedu domů????????


Nechej si mě tu♥ Bohužel a snad i bohudík, babička je pracující člověk a budu se muset zregenerovat do další návštěvy-)).


Být babičkou je krásné, ale už jsem ráda, že mé děti jsou tak velké, jak jsou. Upřímně si nedokážu představit, že bych byla opět matkou . Jak já to jen zvládla s těmi čtyřmi caparty. Už fakt nevím. Ale jedno vím jistě:


                                              Pěkný víkend a obejmutí ode mě Věra♥

středa 7. ledna 2015

Zimní pohádka u nás


Ladovská zima. Přesně taková, jakou jsem si přála. A je tak barevná♥
                                                           
                                                          Pěkné dny Věra