středa 31. prosince 2014

Pf 2015


Chtěla bych Vám všem poděkovat za spoustu milých komentářů, kterých si velmi cením. Vám čtenářům a všem lidem na světě bych chtěla popřát do roku 2015 spoustu lásky, zdraví, vzájemného pochopení,úcty a pokory k životu, ke každé vteřině vašeho života! Pamatujte,, Život není samozřejmost". Tak si toho važte♥
                                                 Obejmutí ode mě Věra♥

pondělí 29. prosince 2014

Před okny...
...za okny dílny.....
....živý betlém u nás.....


                                                                                       Pěkné dny Věra♥


středa 24. prosince 2014

Ještě..
Dohnat poslední očka....
Úklid se zvládl.....
Stromeček nám přinesl někdo...asi Ježíšek :-) Dokonce i s nedokonalým koníkem bez koleček. Ale stromečku to kráse určitě neubralo. Prostě tam patří♥....
Už zbývá..... jen být spolu♥♥♥
                                                           Šťastné a veselé♥  Věra


pondělí 22. prosince 2014

Čas na přání...


Zvonky štěstí cinkají,
Koledy se zpívají.
Vánoce se slaví,
Ať jste všichni zdraví!
Krásné Vánoce a šťastný Nový rok!♥
   
 S láskou Věra♥

sobota 20. prosince 2014

Vivat snow:-)))))Tak vám dnes musím něco napsat. Letošní Advent se u nás nese v duchu silně chaotickém:-)). Ke všemu jsem právě ta, která nechává dárky na poslední chvíli. Posledním dárkem měl být nákup medvěda pro Jo. Po příchodu do famózního odchodu mi na dotaz, zda přijímají platbu kreditkou bylo sděleno,že ne. Tak jsem letmo mrkla po medvědech. Jejich cena byla taky famózní a já v duchu děkovala za to, že nechtějí vidět právě moji kreditku:-))). Vydala jsem se k bankomatu a věřila, že další obchod a jeho nabídka bude slibnější. Bankomat mimo provoz. Oběhla jsem město, doběhla k dalšímu bankomatu a...taky mimo provoz:-)). Třetí pokus vyšel. V hračkárně jsem dlouho hledala, co se jako vlastně medvědu podobá a nakonec jednoho koupila. To už mně syn nabádal ať pohnu, neb stojí zřejmě na nesprávném místě a důchodci pobíhají od okna k oknu a hrozí s mobilem v ruce. Předposlední zastávkou byla malá masna, kde přišel pán a ptá se, máte kachnu?" Máme, mraženou. Pán s klidem dodal,, to nevadí, ona do prvního rozmrzne:-))). Lehce jsem dodala, hlavně když už se nerozběhne:-))). A tak bylo alespoň někde veselo. Poslední zastávka. Nabrat dceru s Jonášem a hajdy do lesů, mezi vlky:-))) Když jsme se tak vyložili, v kuchyni vznikl neuvěřitelný chaos a do toho vešel mladší syn. Na hlavě měl něco nedefinovatelného, kdy vypadal jako střihoruký Edvard, do pusy cpal perník a prohlásil, vy s těmi Vánocemi naděláte. Hlavně, že mám dva týdny prázdnin. Všichni propukli ve smích, ale ten se u mě ve vteřině změnil na výbuch sopky!:-))). To když mi Jonáš vzal pletení, vytáhl z něj jehlice a páral mé započaté dílo. Musela jsem za dveře a sama sebe přesvědčit, že to určitě do Vánoc zvládnu:-))) Na noční jsem odcházela s přesvědčením, že vůbec nevidím ty rozházené věci okolo sebe na zemi a pobrukovala si Merry Christmas :-))


Ráno potřeboval manžel ještě do Avexu, A zatím co on nakupoval ty své nesmysly, já se jen tak potloukala mezi regály. Pak mi spočinul zrak na umělém snow!!!! Ale stovku se mi za něj fakt vyhazovat nechtělo. A pak se to stalo. Posledním nákupem bylo pečivo v Tesku. A tam, tam na mě čekal. Ten poslední SNOW a za dvacku!:-))))). No nekupte to:-)))) . Po příchodu domů mi Jonáš vpálil pořádného hubana a pak jsem mu já na   oplátku udělala tu převelikou radost a vyčarovala tu hromadu snow za oknem. Čučel jako puk:-))). Upatlal a uslintal okno a mě to už vážně nerozhodilo. No není krása, vidět děti šťastné? Další perlička následovala po příjezdu zetě. Přivezl stromek vánoční. Majda říká,, mami, až jej uvidíš, neřvi moc nahlas, aby to neslyšeli sousedé... No po pravdě, už jsem se jen zasmála, neb jak pravil Tom,, to bude chtít natočit do správného úhlu a bude to v poho:-)))) I když nevím, jaký úhel mám zvolit:-)))

Poslední pecka následovala, kdy jsem se chtěla Tomovi pochválit perníčky, které že jako dám na ten úžasný stromeček a víte co? Asi k nám chodí ten skřítek Emil, kterého vlastní Lucka, a sežral dva plechy perníků......No comment :-))


Ale co, díky Kuřímu rynku vím, že hlavní je ,, Být při tom". Tož tak. Jani, za tento Pepův výrok, tisíceré díky. Dostal mě do stavu klidu a naprosté pohody:-))) Díky!!!!!!!!:-)))


                                  Všem přeji klidnou, pohodovou již 4 adventní neděli a tož buďte v klidu:-))))
                                                                                             Věra ♥


pondělí 15. prosince 2014

Prstýnky.....♥
                                           Kytka posbíraná v sobotu za humny mých rodičů.....
                                                             Obejmutí Věra♥

pátek 12. prosince 2014

Dnes


Dnes jsem původně nechtěla nic psát, ale musím poděkovat za skvělou reakci na minulý příspěvek. Můj tatínek dodnes vzpomíná na to, jaký měli na vánoce za války hlad. O tom, jak k nim chodila Márinka, která koledovala od Soláně až po Hážovice a oni čekali a vyhlíželi tu dobrou ženu, která jim donesla vykoledované zbytky tvrdého a suchého cukroví a oni byli šťastní. A my vyprávíme našim dětem a vnoučatům ty své, krásné vzpomínky. Na vzpomínkách je úžasné, že nám je z paměti nikdo nevymaže a zůstanou s námi až do našeho odchodu z tohoto světa. Hmotný majetek si sebou nikdo neodnese a pokud bychom se o tyto vzpomínky nepodělili s blízkými, zmizely by v nenávratnu.
Márinka tu dávno není, celý příběh jsem slyšela snad stokrát a zase poprosím,, Tati, vyprávěj, jak to tenkrát bylo s Márinkou, prosím". Po Márince zůstala na nebi hvězda a já mám pro vás taky jednu. Pokud se vám líbí, návod najdete na blogu Lucky ZDE. Lucko, děkuji za návod :-).


A jelikož se dnes obloha překonávala ve své modři, tak jedna ze zahrady. Růži Máničce je evidentně jedno, který že je měsíc. Je prostě úžasná:-))

V neděli zapálíme již třetí adventní svíčku, chtěla bych všem popřát, neděli klidnou, opravdu sváteční a třeba si povídejte o tom, co všechno vás v životě potkalo a udělejte si jeden na druhého čas. Advent není opravdu o lustrování skříní a čase, který bychom měli trávit v obchodních centrech. Je to čas, který je tu pro nás, pro naše duše, ten tajemný, který přichází jen jednou do roka.
                                         Obejmutí všem ode mě Věra♥

čtvrtek 11. prosince 2014

Už je čas


Ano, už nadešel čas na pečení perníčků a vánočního cukroví. Musím říci, že se mi do pečení chce každý rok méně a méně. Vždy to byla záležitost, na kterou jsem se vyloženě těšila. Bohužel je ve mně ta nechuť umocněna charakterem počasí. Ještě několik let nazpět v tuto dobu chumelilo, pustila jsem si příjemnou hudbu a pečení šlo jako po másle a domem se nesla adventní a předvánoční atmosféra. Vše je nějak jinak. Když jsem byla malá, nebylo v obchodech nic. Maminka musela vystát frontu v konzumu, aby si odnesla 2 balíčky lískových oříšků a balíček mandlí. Paní prodavačka si odfajfkovala v notýsku, že už jako nemáme nárok a bylo. Totéž bylo s ovocem. Jako děti jsme se do pečení nijak nezapojovali, ale o to více užívali zimní radovánky. Po příchodu domů letěla aktovka někde daleko do kouta a my sáňkovali a lyžovali až do tmy. Domů jsme došli jako sněhuláci. Na pletených čepicích a rukavicích nabalené hroudy sněhu, z nosu nám kapalo, ale doma to vonělo cukrovím a byli jsme šťastní. Cukroví jsme ale viděli jen zdálky a maminka vždy vyhrožovala, že pokud z komory zmizne, nebudeme mít na vánoce nic. Už jen tento fakt v nás umocnil to těšení na štědrý den. O, jak jsme byli šťastni, když jsme si mohli na štědrý den oloupat a sníst pomeranč, banán, nebo mandarinku-))). Nelituji té doby,díky ní jsme se mohli stále na něco těšit. Možná, že celoroční nabídka všeho, co si umaneme a můžeme mít, v nás právě zabíjí tu pravou radost a překvapení. Taky mám pocit, že přebytek všeho nabízeného vánočního zboží za chvíli pohřbí smysl pro tvůrčí cítění, estetiku a vlastní tvorbu. Já jsem strašná stará konzerva, která nepodléhá modním trendům, ale snažím se být stále svá. A to se týká i tradičních druhů pečení a víte co? Letos jsem se rozhodla udělat stejnou věc, jako ta moje maminka. Krabici jsem obalila potravinářskou folií a cukroví vybalím až na štědrý den:-))A ještě jeden nápad, který se mi velmi líbí. Uvažuji, že se do věnečku z perníčků ještě pustím, ale zatím není rozhodnuto. Pokud nápad osloví některou z vás, věřím, že bude mít úspěch a já mám určitě inspiraci na příští rok.


A na konec dnešního malého povídání jen tolik. Mám jedno opravdu velké přání. Aby se do našich krajin vrátilo to úžasné období sněhu, zimních radovánek , aby i můj vnuk poznal, jak vypadají vánoce, kdy mráz maluje na okna, za okny se sypou sněhové vločky, abychom mohli spolu stavět sněhuláky, jezdit na saních a mít ty zmrzlé nosy a červená líčka, jako jsem si nosila domů já, když jsem byla malá.
                                                  Obejmutí ode mě Věra♥


pondělí 8. prosince 2014

Já, minimalista


Trochu toho mého tvoření. I když velmi minimalistického, ale tak nějak mám pocit, že mi to stačí-)).
Návod na stromeček jsem našla ZDE. Pak stačilo klubíčko, spíše zbytek silné vlny a dát kabátek zavařovací sklenici, hvězdu, které vyrábí můj muž a JE TO! :-)).
                                             Pěkný týden všem Věra

sobota 6. prosince 2014

Adventní snění...


                                              Přeji všem krásnou, druhou adventní neděli.
                                                         Obejmutí Věra♥

úterý 2. prosince 2014

Tak nevím..                                           kdo měl dnes větší radost. Jestli náš pes a nebo já:-))))
                                                                            Věra♥