pátek 31. října 2014

Pátek

                                                                                                                
Byl to den hektický a přesto. Pokus o dřevěné knoflíky. Uvidíme, jak dopadne. Jeden umotaný  věnec z vinné révy a hlavně spálená hromada větví ze zahrady. Už mě nebude strašit ve spaní-)
                                                        Krásný víkend a obejmutí ode mě Věra♥                                          

čtvrtek 30. října 2014

Sama sebou být                      Chvíle tak prosté, tak důležité, tak obohacující.........                      

                                                                                                S láskou Věra♥

pondělí 27. října 2014

Ptačí hodování


Zima se nám pomalu vkrádá do zahrad a já si už v sobotu všimla,že sýkorky poletují ze stromu na strom a hledají potravu. A tak nastal čas ptáčkům přilepšit. Tento malý nápad s papírovými košíčky není můj originál ale hrozně se mi líbí, že i sýkorky mohou stolovat hezky:-)). Taky je to jednoduché na výrobu a u budky se ptáčci požduchují, tak proč jim neumožnit komfort. Dáte rozpustit trochu kokosového tuku, nasypete semínka, dáte do papírových košíčků a zapíchnete špagátek a necháte v chladničce ztuhnout. Já jsem dávala nahoru drobounká jablíčka, tak jsem navazovala ty. Kdo má chuť si hrát, s chutí do toho. I taková drobnost, jako pozorovat ptáky při krmení je milá a pro děti je rozhodně lepší, než televize.

                                       PĚKNÝ TÝDEN VĚRA♥

neděle 26. října 2014

Autumn moment                                                             Obejmutí Všem Věra♥

pátek 24. října 2014

DIY podzimní věnec a jiné zaplétánky


Jelikož mne počasí zahnalo do domu, došlo konečně i na věnec. Tento není zcela typický pro podzim, ale venku je taková zima, že už je vytvořen v podzimně zimní náladě. Statici mám moc ráda. Původně jsem chtěla doplnit šípky, ale byla jsem tak líná pro ně dojít, že jsem použila dřišťálové větvičky a přidala růžové sušené růže.


A je taky potřeba doplnit zimní výbavu, tak motám, ale jehlicemi. Snažím se vyplétat zbytky vln a vymýšlím možné i nemožné. Vlastně se těším na to, až si v zimě budu sedět doma v teple a klidu a plantat a číst a pít horký čaj a nemyslet na to, kolik je ještě na zahradě práce.
A jelikož nám neprší a zahrada nepočká, vyzbrojím se teplým oblečením a jdu pracovat.
                          Mějte pěkný víkend a teplé obejmutí ode mě všem Věra♥


čtvrtek 23. října 2014

Dva dny
Pondělí a úterý nám přály počasím a tak se u nás pracovalo v rychlém tempu:-)). Kromě stavby bylo ještě třeba opravit odpad a tak se u nás řezalo, stavělo, kopalo, pobíhala jsem po zahradě a dělala podzimní úklid a večer jsem si skočila na noční:-))). Ale stihli jsme to. Práce je ještě na zahradním domku hodně, ale bude stačit do zimy natřít a zastřešit. To ovšem musíme počkat, až se počasí umoudří a přestane pršet.
                                                           
                                                         Obejmutí ode mě Věra♥


středa 22. října 2014

Děsí vás ebola?


Denně jsme informování o dalším výskytu eboly a jsou nám předkládány statistiky nakažených. Pro letiště jsou vydány nové příkazy a kontrolách cestujících, vyplňovaní dotazníků, měření teploty podezřelým osobám.

Já bych vám chtěla napsat o jiných číslech. O úmrtnosti dětí, která děsí mě!! Tento článek je přepisem článku ze zdravotnických novin, které se vám nezdravotníkům nedostanou do rukou a mně nedá, abych tyto řádky nenapsala.

Dětská úmrtnost:
Pokroky a stagnace

V loňském roce podle zprávy OSN zemřelo 6,6 milionu dětí mladších 5 let. V porovnání s rokem 1990 se jedná o poloviční počet.

K polovině úmrtí dětí mladších 5 let došlo v pouhých 5 zemích- Nigérii, Kongu, Indii, Pakistánu a Číně. Nejčastějšími příčinami dětské úmrtí pak byly malárie, pneumonie a průjmová onemocnění. Ty si podle OSN společně vyžádají až 6 tisíc dětských životů denně. K polovině všech úmrtí pak přispívá nedostatečná výživa dětí.

Východní a jižní Africe se od roku 1990 podařilo snížit úmrtnost dětí mladších 5 let o více než 50 procent, podle OSN zůstává jedinou oblastí, kde nebyl podobný úspěch v posledních 22 letech zaznamenán, pouze region západní a střední Afriky. K největšímu zlepšení situace došlo v Bangladéši, Etiopii a Brazílii, a to především díky výraznému zvýšení kvality zdravotní péče o nejmenší.

,,Jak je vidět, pokroku dosáhnout lze. A navíc k němu docházet musí," zdůrazňuje výkonný ředitel Dětského fondu OSN( UNICEF) Anthony Lake. ,,Jistě bychom měli důvody k oslavě, ale těžko musíme slavit, když máme před sebou ještě tolik práce," uzavírá.


(Zdroj: AP)

Děsí vás ta čísla? Mě taky. Proč? Nejde o to, zda jsou to děti jiného kontinentu, jsou to pořád malé děti!!!
A já za sebe nedělám rozdíl mezi dětmi Afriky a Evropy, či jiných kontinentů.

                                                   Pěkný den Věra♥

pátek 17. října 2014

V zahraděKonečně se dostávám k tomu, abych vám ukázala i tu naší podzimní zahradu:-)) Ale aby jste si nemysleli, že je to jen o pěkných fotkách, tak taky trocha fotek pracovních:-). Někdy se i zahradník splete a v dobré vůli, jako já, nasadí rostlinu, která mu přeroste přes hlavu. Já jsem si tak zasadila asi před 3 roky jeden druh okrasné trávy. Tento miscantus byl podarován a vůbec jsem netušila, jakým způsobem se rozroste. Když už mi letos zahlušil i kanadské borůvky, měl to spočítané. Já taky. Než jsem se ho zbavila, zlomila jsem motyku, rýč a došlo na krupáč:-)). Byl to boj na tři dny!!! Preventivně jsem vše ostatní přesadila jinde a na místo dosadila jen trávu. Doufám, že pokud někde vyrazí, tak jej postupným vyrýváním dokonale zlikviduji. Takže, ne vždy je nutné mít v zahradě to, co se vám líbí:-))


 A mít doma tesaře není taky štěstí. Celé léto se pracuje jinde a doma až na poslední chvíli. Tři roky už čekám na to, aby mi pánové postavili zahradní domek. Dva roky jsem měla vykopanou díru na základy a na jaře došlo na větu,, Přestaňte prosit, zavelte!". Tak jsem zavelila, ale asi blbě:-). I když došlo na betonování základu a vyzdění, tak tesařské práce byly opět odsunuty. A tak máme doma hory dřeva, tašku na střechu ve sklepě a téměř nic. Ale něco málo se už děje. Ovšem nepředpokládám že se to stihne do zimy, tak třeba na jaře. Je pravda, že ten malý domek má 4x6m. Takže tak malý zase nebude:-)). Zatím vím jen to, že venku opět prší a náš tesař plave na bazénu:-)). Ještě než odešel se mě ptal,, Ty dnes nevaříš?" Tak on si plave a já mám vařit. To je ta emancipace:-))).
Ze zahrady už mám všechno sklizeno a zpracováno, jen ty dýně přebývají. Zkusila jsem upéct dýňový koláč. Recept jsem si vylepšila o celozrnou mouku a dýňovou kaši obohatila o sušené meruňky a i tak to bohužel nikomu nechutnalo. Přiznám se, že mě taky ne. A jestli je to v Americe specialita, tak to ještě rozhodně nejedli naše valašské frgále:-))


A protože jsem už toho dnes napovídala víc než dost, budu se loučit. Užijte si víkend a třeba bude pěkně. Slibují nám návrat babího léta, tak uvidíme.

                                                 S láskou Věra