úterý 29. července 2014

U mě dobrý


Tak to vypadá, že jsem konečně opět dobrala energii a chuť tvořit:-)). Vlastně za to můžu poděkovat našemu malíři Otu Janečkovi♥. Potřebovala jsem si ušít novou zástěru a hledala jsem nějaký jednoduchý motiv, kterým bych ji dozdobila. Vzpomněla jsem si právě na Otu Janečka a jeho krásné ilustrace ve slabikáři Živá abeceda. Pohled na jeho obrázky mě skutečně nakopnul. A tak jsem sedla ke stroji a šila. Zástěra je ze lnu a zbylo i na bryndáček. V hlavě mám další nápady. Taky jsem už toho hodně upekla, jen jsem nefotila a tak slibuji, že recepty dodám♥
Ota Janeček by se 15.8.2014 dožil 95 let. Titul Národní umělec získal tento vyjímečný malíř právem , tak trocha připomínky na něj.


                  Přeji všem krásné dny. Slibuji, že se polepším a všem velké díky za komentáře♥
                                        Obejmutí ode mě Věra♥

pondělí 28. července 2014

Tipy a triky pro vlasy

Každá žena touží po krásných vlasech. Ta,která je má od přírody vlnité, má vyhráno. Která je nemá, může si pomoci natáčkami, kulmami a podobně. Ovšem je taky známo, že tyto procedury jsou zdlouhavé a taky vlasy poškozují. Naše Johanka si našla úžasný trik, kdy si vlny vytvoříte pouze pomocí pružné čelenky, kterou zakoupíte běžně v drogerii. Takže, která máte zájem mrkněte http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA.

                     Zde je výsledek

             Jéééé, babííííí, uděláš mi to taky?????-))))))     Pěkný den všem Věra♥

sobota 26. července 2014

Žena a technika

Poslední dobou to vypadá, že jsem velmi líná blogerka :-). Ale zdání klame. Ale pěkně od Adama. Když jsem začala tento blog psát, neměla jsem valné zkušenosti s fotografováním. Čím častěji jsem ale brala fotoaparát do rukou, tím více jsem se snažila o výsledný efekt. K zakoupení zrcadlovky mě přemluvil syn. Musím podotknout, že to v začátku byl a vlastně stále je boj. Na techniku jsem zcela přihlouplá, ale sama jsem pochopila, že fotit na manuální nastavení je nejideálnější. A zase, ve foťáku máte pocit, že je fotka skvělá a hodíte to do počítače a vidíte ten omyl. Zrnitost v důsledku nastavení vysokého Iso, neostrost, atd. Začíná vám to najednou vadit. A tak se snažíte stále víc a víc. Upozorňuji všechny, že rozhodně nejsem soutěživý typ a nechci být žádný profi fotograf, ale nedokonalost v jakémkoliv směru mně rozčiluje. Prostě to mám v sobě. Je to stejné, jako že upletu celý díl svetru a pak si všimnu chyby. I když celá rodina tvrdí, že oni tam nic nevidí, tak JÁ to tam vidím a celý díl vypářu a přepletu:-)). A stejné je to i s těmi fotkami. Když vidím krásné fotky, tak nad tím bádám a bádám, co a jak je upravené a pak zkouším, nadávám, zuřím, a dokonce i občas jásám. A hlavně co je důležité vědět, že chcete li něco zvládnout, musíte to udělat vy sami. Změnu záhlaví jsem chtěla už dávno, ale nějak jsem si netroufala a tak jsem prosila syna. Upřímně, i když se to některým líbilo, moje gusto to nebylo. Chtěla jsem něco jednoduchého a prostého. Nakonec jsem to zvládla sama a ještě jsem se pochválila, jak jsem šikovná:-)). Taky jsem zvládla stáhnout do svého photo shopu další úpravy fotek a hlavně jsem se sama opět přesvědčila, že to, co si sami osaháte a uděláte vlastníma rukama, to budete umět a nakonec zjistíte, že ta technika není takový bubák, jak se zdá na první pohled. Spoustu návodů najdete  na YOU TUBE. Tam chválím videa Lukáše Kuse.
Na první fotografii je provedena úprava do staré fotky. Podotýkám, že to chce mít dokonalou fotku a nebo ji před tímto krokem upravit

Zde je použito více kroků a nově stažený filtr

 A komu se to líbí a bere fotografování jako relax a zábavu, ať vyzkouší a pohraje si. Mimochodem jsem četla, že fotografování je účinná zbraň, proti depresím..Jo a ještě, když už na vás ty deprese jdou, máte říkat nahlas sprostá slova, ve kterých je RRRRRRRRR:-))). Krásné dny a užívejte léto plnými doušky♥
                                           ♥♥♥ Věra♥♥♥

středa 16. července 2014

Prosté radosti léta

            Léto je prostě úžasné a já se snažím nasbírat do sebe všechny jeho krásy, vůně, chutě, zvuky....
                                                                               Krásné dny všem  Věra♥

úterý 8. července 2014

Petit sables chocolat blanc- lavande


Krásné letní úterý všem. Než se rozepíšu s receptem na skvělé francouzské sušenky, musím se přiznat, že mi trvalo tři dny, než jsem se k tomuto příspěvku rozhoupala. Jsem poslední dobou neskutečně líná blogovat a dokonce i fotit. Naštěstí se v pc najde vždy nějaká fotka, která čekala na správný okamžik. To jsou většinou fotky z procházce a jednu takovou jsme podnikli i včera večer, po dni úmorném, kdy já se rozhodla uklidit dům. Ne, že bych nedělala nic, ale... vlastně se pořád ještě motám v levanduli. Velké množství jsem už rozdala v podobě kytic, poctivě suším a taky už zužitkovávám. Můj syn si dělá legraci, že stejně jako někdo jede v konopí, tak já prý v levanduli-)))


A zde recept na levandulové sušenky s bílou čokoládou.
Potřebujete:60g bílé čokolády
                  60g cukru moučka
                  200g hladké mouky
                  150g másla
                      2 žloutky
                      1 lžička levandulových sušených květů
Čokoládu jsem nastrouhala na hrubém struhadle. Přidala zbývající ingredience a dala těsto na 1 hod. do ledničky. Potom vykrajujete kulaté sušenky a pečete na 160 stupňů teplé troubě do růžova. Na plech pokládejte víc od sebe. Sušenky se malinko rozlejou. Jsou výborné a velmi křehké. Opravdu se zde mísí jemná chuť čokolády a malinko štiplavá chuť levandule.

Levandulový med má letos opravdu krásnou barvu a mnohem lepší chuť. Hledala jsem různé recepty, ale našla jsem jen jedinný, který jsem v receptech na svém blogu již uváděla. Co jsem udělala jinak? Nic jen to, že jsem udělala repete. To znamená, že jsem první den dala povařit dvě hrstě květů s litrm vody. Nechala do druhého dne. Scedila a udělala totéž , jen s přidáním 3 citronů. Další den scedit a přidat 2 kg cukru a provařit do zhoustnutí. Nedávala jsem skořici. Tu jsem letos vypustila.


               A jak dlouho mi vydrží krása lučních květů?( Mák mám ze zahrady i zbytek kvetoucího lnu)     Do doby, než dorazí malá pohroma:-))). V 9 měsících je rychlejší, než blesk.
 U všeho stojí, pouští se, všude vyšplhá, všechno shodí a zboří :-)

                           Jonášku, ukaž zoubečky. Povedlo se:-)))                             A to je vše. Snad k západu sluníčka. Je to fotka z naší terasy.
 No uznejte, komu by se chtělo v takových krásných dnech něco dělat:-)) Přeji všem pohodové dny.
                                        S láskou Věra♥

čtvrtek 3. července 2014

Letní idyla

I když tento způsob léta, přijde mi poněkud nešťastný, přesto se stále u  nás něco děje...
Konečně jsem dokončila dětské šatičky, které jsou lehoučké, jak peříčko. Vyšlo na ně 10dkg příze. Jedná se o směs bavlny a bambusu.
Zahrada i přes nepřízeň počasí kvete, voní a plodí...Na poli uzrál ječmen....
Dcera se nám vdala...
A naopak já se konečně díky dešti dostala taky k tomu, abych vytvořila pom poms z tylu:-))
Posílám mnoho pozdravů všem a velké obejmutí ode mně Věra♥