středa 30. října 2013

Hotovo

Dostáváme se k závěru. Po dosažení 8 vzorků, upleteme jednu řadu hladce. Oka si rozdělte po 15 na jehlice a budeme ujímat. Máme pravou a levou stranu. V pravo upleteme 1 oko a další dvě spleteme anglicky. V levo spleteme 3a2 oko před posledním hladce a poslední oko hladce upleteme. Otožíme a opakujeme. V podstatě stále dokola ujímáme, až nám zbývá 16 ok. Ty rozdělíme už jen na dvě jehlice.


Tak a nyní malá finta. Převrátíte pleteninu do rubu i s jehlicemi. Pletací nit si utrhnětě na patřičnou délku pro dopletení.

A jste na rubu.

Nyní splétáme 1 oko ze přední jehlice a jedno ze zadní a přitom klasicky ukončujeme přetažením ok.


Pro palec si naberete nazpět oka ze spínacího špendlíku a z pleteniny si vypleteme ještě 3x6 ok. Celkem máme 24 ok. Pleteme opět dokola hladce. Po upletení 22 řad začneme oka splétat po dvou. Tím jak splétáme dokola po řadách, snižuje se počet ok. Poslední 3 oka spleteme najednou.

 Palec hotov. Pamatujte při pletení druhé rukavice, že otvor musíte dělat na druhé straně.


Snad jsem vám nezamotala hlavu a nebo zamotala úplně:-)
A tady už mé hotovo.
A bude určitě i vaše♥

                                                   Krásný večer Věra♥♥♥

Pleteme rukavice2

Tak, včera jste dostaly za domácí úkol uplést lem pro rukavice. Kdo byl šikovný, můžeme pokračovat:-). Upleteme 1 řadu dokola, pouze hladce. Dále budeme pokračovat podle níže uvedeného vzoru. Aby se vám lépe pletlo, dejte si na jednu jehlici 22 ok, které odpovídají vzorku. Zbytek ok rozdělte na zbývající 3 jehlice. Budeme plést stále dokola. 22ok vzor a zbývající oka pouze hladce.

Po upletení 3x vzorek si vytvoříme otvor pro palec. Pamatujte, že 30 ok, včetně vzorku patří horní polovině, 30 ok hladkých spodní polovině. Pro palec uděláte následující. Prvních 6 ok spodního dílu dáme na spínací špendlík a na jehlici nahodíme nových 6 ok a pokračujeme v pletení. Stále dokola, stále dokola:-) A až budete mít upleteno 8 vzorků, tak budeme plést a ujímat špičku. Dopleteme palec a bude hotovo:-).

  
Zde je pro vás důležitý popis č.2. Protože já mám celý postup rukavic upravený, tak u první řady budete vy plést v místech, kde je napsáno přidat, hladká očka. Po upletení 1 vzoru už budete pokračovat a opakovat stále 2-10 řadu.
Snad to trochu chápete, ale nemyslím, že by to bylo složité. Tak hodně úspěchu a opět trpělivosti.

                                                    S láskou Věra♥

úterý 29. října 2013

Pleteme rukavice 1

Tak dnes začneme slíbené. Budete potřebovat sadu 5 jehlic č 2,5, vlnu dle vlastního výběru, ale odpovídající pro velikost jehlic. Já se přiznám, mám nějakou finskou vlnu a tu jsem dostala od maminky. Je podobná našemu batoleti, ale určitě už klidně koupíte i něco kvalitnějšího a teplejšího.

Budu uvádět počet ok na tyto rukavice i sílu jehlic. Pokud si netroufnete na irské vyplétání, můžete zatím plést jen hladce a použít silnější vlnu.Při použití jehlic síly č3-4, nahodíte tak 40 ok. Kdo plete se mnou, nahodíme na jehlici 60 ok. Plést budeme 2 oka hladce , 2 obrace a budeme neustále střídat.

 Po nahození ok, vezměte druhou jehlici ze sady a pleteme jako běžně na dvou 15 ok vzorem. Poté vezmete další jehlici a ve vzoru a pletení pokračujeme. po 15 očkách opět přibereme další jehlici a po dalších 15 očkách pleteme poslední jehlicí. V rukou máte takového nemotorného hada.Položte si pletení na podložku a srovnejte do tvaru čtverce. Dávejte pozor, aby se vám pletenina nepřetočila. Máte vedle sebe první a poslední oko. Při pletení na dvou jehlicích, pleteninu otáčíme. My budeme pokračovat dále a začínáme plést dokola. Já očka nijak nespojuji. Spojí se samy vodící nití. Vzor pletete tak, jak se vám jeví. Tzn. nad hladce, hladce, nad obrace, obrace. Zřejmě vám budou zpočátku zavazet zbývalící jehlice, protože stejně pletete na dvou, ale na to si časem zvyknete. Nejhorší jsou první řady. Pak si pletenina jehlice podrží. Zbytečně neutahujte, ani nepleťte volně. Vím, že někdo má pleteninu nestejnoměrnou, protože plete obrace volněji. U pletení dokola budete utahovat pořád stejně a pletenina je vzhlednější


Lem pleteme až do výšky 6 cm. Zítra bude pokračování. Snad jste pochopily a hlavně hodně trpělivosti♥

                                                   S láskou Věra♥

pondělí 28. října 2013

Splnit přání

Přeji všem pohodový den a máte pravdu, nemá smysl se dohadovat kvůli politice, oni už se dohadují sami. Já mám dnes na vás jen dotaz. Vím, že některé neumí plést na 5 jehlicích a některé se ptáte na popisy. Tak mám nápad. Momentálně pletu palčáky. A napadlo mě, že bych pro vás, kdo budete mít zájem  u druhé rukavice nafotila a pokusila se jednoduše popsat postup. Pokud máte zájem, písněte, pokud ne, dopletu rychle druhou:-).


                                                      Vaše Věra♥

sobota 26. října 2013

Slzy, Loop šál a rozšitá deka

Dnes jsem se nepohodla se svým synem. Kvůli volbám. Odmítla jsem jít volit!
Vzala jsem psa a musela jít pryč od všeho a od všech. Přemýšlela jsem o tom, co mi syn řekl. Nerozumím tomu. Nikdy neporozumím tomuto světu, plnému lží, nenávisti, a celé té velké komedii. Po volbě prezidenta už ani ničemu rozumět nechci!!!!!! Začínám se zahrabávát do své ulity, svého světa a přesto jsem šílený rebel. Nesouhlasím s tímto režimem a kdybych se mohla odstěhovat, tak už snad jen na neobydlenou planetu. Snad proto jsem jen tak šla a utěšovala přírodou, které je fuk, kdo ji vládne. A přesto je zde pořád a pokaždé jinak nádherná a milostivá k nám lidem....
 Pletený Loop šál... A rozšitá deka...


                                                   Všem velké objetí Věra♥

čtvrtek 24. října 2013

Pohádka

Na kopečku domeček, v tom domečku stoleček. Okolo něj osm židlí. Řekni domku, kdo tu bydlí? Osm židlí už je málo, ač by se vám mnoho zdálo. Tak se děda chopil díla a devátá židle byla. Je to židle? Židlička, pro malého Jonýška. A aby jej netlačila, ruku k dílu přiložila babička. Vybrala si barvičku a ušila sovičku♥

                                                      S láskou Věra♥

Loňský objev

Jsem žena. A jako správná žena, dělám vždy několik věci najednou. A tak pokaždé, když píši příspěvek, ozývá se z pc hudba. Jsem už machr, že jsem pokročila tak daleko, že si klidně rozkliknu více aplikací najednou:-) Moc se nesmějte. Když mi něco občas vysvětloval náš syn a přitom neustále něco překlikával a pak se zeptal,,chápeš to"?, ne nechápala jsem nic z toho, co právě udělal:-)) A tak právě poslouchám, jak Kristina zpívá písničku Stonka  a o tom, že co bylo včera, nebývá dnes. Jistě. Včera nám svítilo sluníčko a dnes krásně lije. Včera jsem si chtěla v lese vyfotit pletený Lop šál, ale modelka neměla náladu  umýt si vlasy, protože je unavená ze školy:-) Jonášek byl včera zlatý a dnes už stačil udělat asi všechno a pořád mu není nic dobré. Máme umrčený den. A já nevím, jestli šít, nebo plantat. Šla jsem navštívit hromádku látek a tam....objev:-). Někdy se pokouším stvořit nemožné a v loni jsem se snažila stvořit vánoční skřítky. Ale po ušití jedné skřítčí slečny jsem řekla a končím, jedna stačí:-) Ale kdo je šikovnější než já, klidně se do toho pusťte. Je to zábava, ale fakt na dlouho a je to takové miniaturní šití.


 Zvědavé Jo...babi, co to je?:-))

A tyhle chvíle miluji. Naše malá Mášenka si může u nás vždy vybrat, ve které posteli si ustele. Ta nejhloupější je dle jeho mínění jeho vlastní postýlka:-)

Mějte krásný, úsměvný a pohodový den a já jdu tedy šít:-) Vaše Věra♥