pondělí 30. září 2013

Medvědí čapulka popis

Krásné a sluníčkové pondělí. Dnes jen na skok. Přináším na přání popis čepičky. Náš model nechtěl spolupracovat, takže se tváří, jak se tváří:-))) Je normálně moc hodný, ale focení na přání se mu nelíbí...

Čepička je pletena na obvod hlavy 35 cm a výška 14 cm. Pletu na 5 jelicích, jako ponožky. Po dosažení výšky rozdělím očka na dvě jehlice a společně po líci splétám. Tzn. splétám vždy očko přední a zadní jehlice a současně ujímám.  Nevím, jestli chápete :-) Snad jo. Dalo by se to i sešít, ale už to nebude tak pěkné. A pak pomocí provázků svážu rožky a vzniknou ouška. Daly by se dodělat i šňůrky,plést jen vroubkem, to je na fantazii pletařky. Ta chlupatá čepička je dělaná z vlny JINO od firmy Vlnika.Jedná se o Akryl.
Takže, dámy doufám, že jste pochopily, je to jednoduché a mě to focení nebaví. Stačí, že poslouchám to její cinkání jehlic a rádio Brno:-)))

Mně se nejvíce zamlouvá pletená deka.. Pěkně mě hřeje a jsem jako v bavlnce...


Booože , vidím, že s těma ženskýma bude v životě jen potíž :-)))


                                                   S láskou Věra ♥

pátek 27. září 2013

Medvědí čapulka


Malý Jonáš má dnes svátek a je to svátek pro všechny. Konečně je pustí. Sláva. Já konečně zalezu do zahrady, konečně stvořím nějaký věnec....A abych nebyla bába lakomá, upletla jsem mu takovou medvědí čapulku:-)))) Všem Vám děkuji za krásné komentáře a podporu ! Mějte pohodový víkend, jděte do lesa, užijte si jej se svými blízkými a buďte šťastní ♥                                                       Všem velké objetí Věra ♥

čtvrtek 26. září 2013

Jablčko nahryznuté zo dvoch stran

 Tak jsem si dnes ráno přivstala, se spoustou plánů v hlavě a do toho volala zase uplakaná dcera. Měli je dnes pustit, ale malý Jonášek málo přibývá. Problém...kojení. Já nevím, jak jste na tom byly vy, ale já blbě. Všechny děti vyrostly na umělé výživě a nemám pocit, že by je to poškodilo:-)) Komu není shůry dáno...bohužel. A to jsem šla ke každému porodu s přesvědčením, že kojit chci. U Johanky jsem měla štěstí. V porodnici ležela kamarádka a ta by nakojila celé město:-))) Nechápu. Setřička, která měla noční mi nechtěla dát dokrm. Tak jsem vzala Johanku, doběhla za Zdenkou  se slovy: Vyval kozy a koj, ať nás nikdo nechytí !:-)) To jsem zopakovala ještě dvakrát a ráno se na mě usmíval pan doktor jak měsíček se slovy,, Vidíte, jak jste se krásně rozkojila"..Kdyby chudák věděl:-)) A pustil nás domů. Dcera má tentýž problém, ale našla se šikovná sestřička, která ji říkala ať ji ho nosí co 2 hodiny a že ho vykrmí, ať je zítra pustí. I když Jonáškovi je to zřejmě úplně jedno:-)) Ale je zlatý. Včera jsme  zkoušeli čepičku, kterou mu mám nabalit na cestu domů a moc se netvářil. Spíš se tvářil, že já jsem úplně prdlá a co mu to rvu na hlavu:-))). A protože bylo včera  chviličku pěkně, tak jsem posbírala jablka, ořechy, pohrabala listí a udělala pár fotek toho, co se ještě fotit dá:-)) Neúnavně kvetoucí CosmídiumBabi, sundej mi to laskavě:-))) sluníčko moje♥
                                                    S láskou Věra♥

středa 25. září 2013

Já a běžný den


Milé bloggerky, dnes nebude žádná novinka ani dokonalá fotografie. Nedávno položila Katuška na svém blogu otázku. Co vám blog dal a co vzal? Tak co mi vzal. Čas. Ne mnoho, ale nemám už tolik času vyhledávat blogy nové a nestíhám vám psát komentáře. To mě mrzí, protože poctivě všechny, které mám vé svých oblíbených sleduji a když už chci psát komentáře, kěkdo z mých dětí mě prostě vyhodí od počítače. Jsi tam dlouho!!! Už to budeš míííít???!!! Takže Janičky, Renatky, Andrejky, Gábi, Rožulko, Ma....Holky.... já Vás vidím!!!! A co mi blog dal? Právě Vás!!!! Díky za to, že jste...Díky za vaše komentáře!!! :-))
A protože to, co jsem napsala se týká určitě všech, protože každá se snažíme prezentovat ten blog v tom pěkném obraze, tak já Vám posílám, jak to opravdu vypadá, když se tvoří.. A to jsem nefotila vše. Jsem prostě normální, žádná dámička... S tím se tedy není schopna smířit moje maminka. Takže mami, smiř se s tím, že ve svých 47 letech prostě nehodlám měnit nic na svém vzhledu a oblečení. A doma už vůbec ne:-))
A můj muži drahý, kdyby sis náhodou v posteli zapíchl špendlík, tak já ti ho vytáhnu a ošetřím Tě :-)) Pro nedostatek místa totiž šiju v ložnici a občas se nepotkám se všemi špendlíky, které použiju :-)) A jestli máte pocit, že to u Vás vypadá nápodobně, tak jsem Vás právě uklidnila, že v tom nejste samy:-))
  Tohle je tedy pokus uháčkovat z látky koberec....Tak uvidíme...

 A musíte uznat, že mi to náhodou moooooc sluší:-)))))))

                                                    Pro Vás holky Věra ♥♥♥♥

úterý 24. září 2013

Tiché slzy, bačkůrky a moudrá sova


Krásný den všem... Venku nám počasí pláče a v porodnici moje dcera. Nestalo se nic tak závažného, jen malý Jonášek má žloutenku a tak nám na něj svítí, má infůzku a moje dcera poporodní bluuu... Chápu ji. Hormony dělají své , těší se domů a i nový strach o toho prcka dělají své.. Vždyť všechny víte, o čem mluvím..A tak jsem za ní byla ještě večer, abych ji utěšila a vysvětlila, aby byla moudrá, sama je zdravotník a věřila v to, že vše bude dobré... Bačkůrky na cestu domů máme přichystané ....


A já abych se doma nenudila, protože mám dovolenou, pustila jsem se do šití sovičky. Podobné jsem viděla na Bellarose. Byla to výzva pro mě. Sova je symbol moudrosti a možná proto se mi tak moc líbí. Na svět přichází člověk s vlastností chytrost. Bohužel od chytrosti je jen malý krůček k vychytralosti a takových lidí máme kolem sebe bohužel spoustu. Moudrost nám do vínku nikdo nedá. Ta přichází zkušenostma, prožitky, věkem...Moudrý člověk neprahne neustále po spoustě zbytečných věcí...Moudrý člověk je ten, který je šťastný a spokojený s tím co má, váží si toho a má ve svém srdci lásku...Ale k tomuto přesvědčení musí dojít každý sám... Někdo nebude moudrý nikdy... Sovičku jsem došívala večer a bude sedět Jonáškovi nad postýlkou na poličce a já jej k moudrosti určitě povedu tak, jako vedu své děti. Tak snad se bude líbit:-)))


                                                   S láskou Vaše Věra♥

neděle 22. září 2013

Pojď se mnou a neměj splín


Krásný a pohodový týden všem! Včerejší něděle byla krásná. Klubalo se sluníčko, já v klidu pila svoji ranní kávu, pletla Jonáškovi bačkůrky a do toho klidu vtrhl můj muž. Jdu na hřiby! Říkam: Tobě se o nich zdálo, nebo co? A tak jsem se přidala a taky náš Štěpán. V lese bylo krásně. Pánové sbírali, já fotila :-)) Jsem špatný houbař, ale zase bych mohla vydat atlas jedovatých houbiček i s fotkama:-))) Taky jsme potkali pána, který hledal manželku a pak jsme zase našli tu jeho manželku, ale nebyl pán. Asi hráli tu hru,, S manželkou tam a z lesa sám!". Není to špatné a je to levnější než rozvod:-))))


  A po obědě dorazily dvočata.,, Teto, budeš nás hlídat, jo???...Jistě....

 A tak jsme vařili....pekli...jedli....
 Julince klasicky chutnalo....

 Sofinka měla problém, kdo tam dal ty oříšky...Musíš se obrátit na výrobnu...To já nepekla :-))

 A večer jsme se konečně dostali k tomu, abychom dojeli za dcerou a vnoučkem:-)  Vaše Věra♥